O podujatí

Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj pravidelne podporuje rôzne podujatia realizované na území Žilinského kraja. Tento rok sme však pripravili pre širokú verejnosť novinku. Organizujeme totiž podujatie, aké tu ešte nebolo!
Podujatie s bohatým programom má názov 300 hrmených. A prečo práve tento názov? Čo-to napovie podtitul podujatia – FESTIVAL BIČIARSTVA A REMESIEL. Podujatie organizujeme v spolupráci s mestom Turany, kde sa aj bude konať 15.6.2024 od 10tej hodiny, a to na lúkach oproti autokempingu Trusalová.

Spoluorganizátorom podujatia je mesto Turany. Veľmi si ceníme práve aktívnu a odhodlanú spoluprácu mesta Turany, jeho vrcholných predstaviteľov, zamestnancov a spolupracujúcich subjektov či vlastníkov pozemkov, vďaka ktorým mohlo byť podujatie takéhoto rozsahu a charakteru organizované.  
 
Na príprave a realizácii podujatia spolupracujeme aj s Martinom Brxom, ktorý zabezpečuje aktivity zamerané na bičiarstvo, a práve preto nesie podujatie názov 300 hrmených. Nebude však len „hrmieť“ pod rukami majstrov bičiarov, ktorí budú napríklad súťažiť o rekord v najhlučnejšom plesnutí bičom. Návštevníci podujatia si budú môcť vyskúšať hrnčiarsky kruh, zažijú ako sa kedysi vyrábal chlieb, zoznámia sa so zručnosťami kováčov. Najmenších určite poteší detské predstavenie divadla Kapor na scéne a všetci sa isto potešia vystúpeniam sokoliarov, netradičnej módnej prehliadke, remeselným výrobkom v stánkoch remeselníkov z nášho kraja, ale aj hudobnému programu, ktorý sme pripravili. Zahrajú lokálne folklórne skupiny, vystúpi aj Nebeská muzika z Terchovej a napokon sa predstaví na pódiu kapela Arzén.
 
Veríme, že sa nudiť nebudete a odnesiete si množstvo skvelých zážitkov!